Név: 
E-mail: 

 
 

Szolgáltatásaink

1. Kerttervezés

Az adott kert megépítését minden esetben megelőzi a helyszíni szemle, melynek során pontosan felmérjük a terep adottságait, a tulajdonosokkal, a leendő használókkal megbeszéljük az elképzeléseiket, közösen kialakítjuk azt a koncepciót, mely a későbbi terv alapjait jelenti. Ekkor körvonalazzuk a költségvetési kereteket is, és ha mindezzel megvagyunk, kezdődik el a tervezőasztal mellett a pontos terv, és látványterv elkészítése. Ez természetesen igény esetén-és azt kell mondanunk, a mi éghajlatunkon, ideális esetben- az öntözőrendszer terveit is magában foglalja.

2. Kivitelezés

A tervek alapján –akár saját, akár más tervezők tervei alapján- kezdődhet a meg teljes körű kivitelezés; elkezdve a tereprendezéstől, egészen a kerti burkolatok elkészítéséig, növénykiültetésig, füvesítésig. Vállaljuk elhanyagolt kertek szebbé tételét, újjávarázsolását.

3. Füvesítés, gyepszőnyegezés

PáfrányokEgy kert jól ápoltságát alapvetően meghatározza a fű, gyep gondozottsága.
Sokan úgy gondolják, hogy a kert nagy részét bevetik fűvel, és azt hiszik, ezzel megoldották a kertgondozás problémáját.
Pedig ha nem akarjuk, hogy mindig a szomszéd kertje legyen a zöldebb, akkor bizony a szép, zöld gyepért sokat kell tenni.
HostaElőször is: csak oda tervezzünk gyepfelületet, ahol elegendő napfény éri. Elegendő napfény híján nem kapunk dús, sűrű gyepet, a fű úgysem fogja jól érezni magát. Árnyékos területekre telepítsünk árnyékkedvelő növényeket, higgyék el, meg fogják hálálni, és még a fűnyírás nyűgétől is megszabadulnak! Ilyen növények: az árnyékliliom sok-sok fajtája, a páfrányok, a gyöngyvirág (vigyázat, mérgező!!), a borostyán.
Ha megvan a füvesíteni kívánt terület, következő feladatunk a gyommentesítés, majd a megfelelő minőségű talaj előkészítése: nem érdemes spórolni vele, mert később sok bosszúságot okoz!
Gereblyézéssel, hengerezéssel elő kell készíteni a sima, kisebb buckáktól mentes felületet.  

A fűmag elvetése után ismét következhet a hengerezés, majd a megfelelő öntözésre kell figyelnünk. A mag kicsírázásáig nem szabad, hogy kiszáradjon a terület, különben a mag elveszíti csíraképességét. Tehát ez legalább napi 3-4 öntözést jelent, nagy melegben ennél többször szánjuk rá magunkat. Az öntözőrendszer nagy terhet levesz vállunkról, megfelelő beállításnál biztosítja az alapos, egyenletes öntözést: tócsák sem lesznek, és kiszáradt területek sem maradnak, ugyanakkor az optimális vízfelhasználást teszi lehetővé.
Ha mindezzel megvagyunk, más dolgunk nincs, mit ölbe tett kézzel várni munkánk gyümölcsének beérését: kb. 5-7 nap alatt kikel füvünk, és láthatóan zöldül kertünk.
Az első fűnyírással várjuk meg, míg füvünk megerősödik, eléri a 8-10 cm-t. Ezután viszont legalább hetente vágni kell, hogy megfelelően besűrűsödjön, ne maradjanak ritkásabb területek!
A rendszeres fűnyírás során nagy mennyiségű zöldtömeget távolítunk el a területről, ezért a gyepnek nagy lesz a tápanyagigénye. Így a műtrágyázásnak fontos szerepe van a gyep minőségének fenntartásában.

Gyepszőnyegezés esetén akár egyetlen nap látványosan zöldbe borulhat kertünk: annyi a dolgunk, hogy a megfelelően előkészített talajra le kell teríteni lehetőleg hézagmentesen a készen vásárolt gyepszőnyeget.
Ha mindezzel sikerült kedvet csinálnunk egy kis kerti munkához, tanácsért forduljanak hozzánk bizalommal! Ha viszont teljesen inába szállt bátorságuk, bízzák ránk nyugodtan az egész hercehurcát!

4. Fenntartás

Ha nem akarja a fűnyírás, gyomtalanítás –hogy csak a leggyakoribbakat említsük- nyűgét mindig a nyakába venni, nyugodtan számíthat ránk! Eseti, havi, de akár heti rendszerességgel segítünk növényeit korában tartani. Kora tavasztól késő őszig orvosoljuk a felmerülő problémákat. Ide tartozik: tavasszal a gyepszellőztetés, utána legalább heti rendszerességgel a fűnyírás, és a tápanyag-utánpótlás, műtrágyázás.



« Vissza a főoldalra